Zobrazit menu
MENU
Instinktivně.cz
Získej zpět svoje mužské instinkty
TOP štítky
#zodpovědnost (3)   #emoce (3)   #lepší sex (2)   #změna (1)   #lepší život (1)   #strach (1)  
Všechny štítky
Nové články na e-mail
Chceš každý měsíc nejnovější články na e-mail?

Vymysli si své peaky, směřuj k nim a prožij je

23.1.2020, 10:58 > Být správným mužem

V životě bychom si měli stanovovat cíle a mířit k nim. To je samozřejmost. Nechci ale dnes psát o dlouhodobých životních cílech. Chtěl bych rozvinout myšlenku krátkodobějších cílů, řekněme v rámci maximálně jednoho roku. On vlastně "cíl" není v úplně vystihující slovo, bohužel se ale v tomto případě ani žádný jiný český výraz nehodí. Budu používat výraz peak, který se mi zdá nejvýstižnější.

Co přesně myslím tím peakem? Peak, tedy vrchol a to v rámci určitého časového období (může to být klidně týden, větší peaky pak v rámci měsíců až jednoho roku). Jde o nějakou událost, kterou velmi silně emočně prožíváme. Ne nutně pozitivně, peaky mohou být i částečně negativní (něco, čeho se bojíme), ale zažíváme při tom silné emoce. Když pak danou událost zvládneme, naše emoce jsou opět pozitivní - překonali jsme něco náročného.

Co všechno může být peak? To bude pro každého něco jiného, záleží jak moc dobrodružný je tvůj život. Nemusí jít hned o účast na olympiádě, peaky mohou být mnohem menší. Může jít třeba o závod ve sportu, rande s krásnou dívkou, účast v nějaké soutěži. Z těch "negativních" pak třeba složitá sociální situace, ze které máme strach. Například veřejný projev před větší skupinou lidí. Cokoliv neobvyklého, hlavně aby každý den nevypadal: cesta do práce - práce - oběd - práce - cesta domů - televize a pizza - spát.

Peaky jsou ty okamžiky, kdy skutečně cítíš že žiješ, naplno žiješ.


Co naopak peak není? Třeba to, že jsi se s kamarády minulý pátek hrozně opil a do půl těla svlečený pobíhal po městě. Možná (snad) to je něco, co vystupuje nad obvyklou denní rutinu, ale není v tom žádné překonávání (pokud nejsi Limonádový Joe). Žádná radost z úspěchu. Dám ti malou pomůcku. Představ si, že mluvíš s krásnou dívkou o kterou máš zájem. O jakých svých zažitcích jí budeš vyprávět? Pravděpodobně právě o těch, které můžeme označit jako peaky. Pokud ji budeš vyprávět o zmíněném alkoholovém dobrodružství, asi ženám moc nerozumíš.

Peaky jsou ty okamžiky, kdy skutečně cítíš že žiješ, naplno žiješ. Určitě to znáš. Těšíš se ně už dlouho předtím, ve volných chvílích k nim tvoje mysl sama míří, představuje si je, plánuje. A potom, když je po všem, ještě dlouho na ně vzpomínáš. Přináší ti opakovaně dobré emoce. Kvůli těmto okamžikům žijeme. Bez nich je život hrozně nudný.

Představ si tuhle situaci. Po měsíci se vidíš s dobrým kamarádem, které se tě zeptá: "Tak co, jaký byly peaky za ten měsíc"? A ty, po chvilce přemýšlení, zamumláš: "No, vlastně asi nic". Pokud se ti něco takového děje, je to špatně. Neprožil jsi žádné silné okamžiky, které stály za to, na které bys vzpomínal. Pro co pak vlastně žít, když je každý den stejný, nudný? Samozřejmě nejde mít peak každý den (pak už by to vlastně ani nebyl peak), ale alespoň jeden týdně se zvládnout dá. A k tomu jeden výraznější každé dva měsíce.

Musíš tyto situace sám vytvářet, vystavovat se jim.


Že se ve tvém životě peaky sami neobjevují? Jasně že ne, nic nepřichází samo. Musíš za svůj život převzít zodpovědnost a tyto situace sám vytvářet, vystavovat se jim. Vyhledávej zajímavé akce, trénuj nějaký sport, v němž budeš moci soutěžit, nebo se vystavuj situacím, kterých se bojíš. Uvidíš, že najednou se peaky ve tvém životě začnou objevovat. Tvůj život bude mnohem zajímavější a rozhodně se nebudeš muset bát, že příště nebude kamarádovi o čem povídat.Ještě by tě mohlo zajímat...

Přijetí zodpovědnosti za vše v mém životě Přijetí zodpovědnosti za vše v mém životě
Stereotyp do sexu nepatří Stereotyp do sexu nepatří
Důležitost psychické stimulace v sexu Důležitost psychické stimulace v sexu


KomentářeU článku zatím nejsou žádné komentáře